Pro zájemce

Přijímání nových dětí 2024/2025

33JAK POSTUPOVAT PŘI PŘIHLÁŠENÍ DÍTĚTE K NÁM DO STUDIA

Prvně budeme moc rádi, když se s námi osobně seznámíte, s našemi vizemi, směrováním, nasajete atmosféru a přijdete na Informační besedu pro zájemce, která proběhne ve středu 10. dubna od 18ti hodin. Na této besedě se dozvíte veškeré provozní, praktické informace, ale také jaký je náš přístup k dětem, k rodičům a v čem jsme odlišní od ostatních dětských skupin či školek.  Budeme na to mít čas i klid, protože beseda je bez dětí cca na hodinu a půl. Záleží, jak moc se rozpovídáme. 🙂 Na besedu je nutné se přihlásit na e-mailu hrajemesi@dsjaja.cz z důvodu kapacity max. 20 rodičů.

Potom se samozřejmě chceme seznámit s Vaším dítětem, proto prosíme o účast na jednom dni otevřených dveří, který proběhne v pátek 19.4. v čase 15-17 hodin a 23.4. v čase 10:30 – 11:45 hodin, více info viz příspěvek v aktualitách. Na dni otevřených dveří budete moci vyplnit předběžnou přihlášku. Tím pádem my víme, že máte zájem, aby Vaše dítě k nám chodilo. 

Kapacita našeho studia je 14 dětí na den. Docházku si můžete nastavit tak, jak Vám to bude vyhovovat. Není problém ani například 2 dny v týdnu na dopoledne. Přednostně budou přijímány děti s co největší docházkou a ti, kteří budou zůstávat celý školní rok. V procesu přijímání nových dětí je pro nás důležité, abychom si s dítětem a s rodiči takříkajíc sedli, abychom měli podobný pohled na výchovu, abychom spolu dobře komunikovali a spolupracovali, takže nemáme žádný pořadník. Jedině tak můžeme táhnout za jeden provaz a krásně děti rozvíjet.  

Pokud se rozhodnete, že my jsme Ti praví pro Vás a Vaše dítě a my, že jste Ti praví pro nás následuje zápis, který proběhne 6. 6. v čase 15:00 – 17:00. Kdy je potřeba do Jáji přijít podepsat smlouvu, vyplnit evidenční list dítěte a zaplatit zápisné ve výši 1000 Kč hotově na místě. Tato částka Vám bude odečtena z první platby školkovného. Pokud se nakonec rozhodnete, že Vaše dítě nenastoupí, zápisné se nevrací a propadá našemu studiu jako náhrada škod touto skutečností způsobené a administrativní poplatek. Tímto je k nám dítě zapsané a my s ním počítáme.

Během června (datum bude upřesněno) proběhne další ze série besed a to na téma Jak se připravit na školku. Máme velké pochopení, že to může být velmi náročné svěřit to nejdražší, co máte někomu, koho neznáte, že to ve Vás může vyvolat spoustu emocí, nepříjemných pocitů, obav, jak to ten Váš brouček zvládne a vůbec to může být dost divoké období. Na této besedě Vás chci připravit na to, co vše se ve Vás může probudit za pocity a jak s nimi nakládat, protože adaptace je hlavně o Vás, milí rodiče. Potom se budeme také věnovat tomu, jak připravit dítě, jak s ním komunikovat, co dělat a co naopak určitě ne. Cílem je, aby adaptace byla co možná nejhladší pro dítě i pro Vás. Také Vám dám konkrétní praktické tipy, jak řešit ty nepříjemné ranní hysteráky, které tak moc doufáte, že Vaše dítě mít nebude. 🙂 A vůbec Vám tak řeknu, co od Vás potřebujeme, aby spolupráce dobře fungovala.

Pak Vám také bude umožněno začít s adaptací již od června. Každý den v čase 15:00 – 16:30 si budete moci s dítětem přijít pohrát. Děti mají k dispozici volnou hernu, když je hezky, tak jdeme na hřiště a je to skvělé v tom, že dítě má ve Vás jistotu, zároveň už si trochu okouká prostředí, takže už můžete navazovat, bude vědět, co si pod pojmem školka má představit. Také je to fajn pro Vás rodiče, protože nás uvidíte v praxi, jak s dětmi jednáme, můžete nás více poznat a to vede k tomu, že si k nám budete budovat důvěru. Takže když nastane v září situace, že se dítě  bude válet po zemi a nebude chtít do školky, vy se s ním rozloučíte, odejdete tak budete vědět, že je v dobrých rukách a že to s tetami zvládne. 🙂 Více informací ohledně této formy adaptace dostanete na Informační besedě pro zájemce.

 

Pro koho je naše dětské studio vhodné

Pro děti, které dovršily před nástupem 2 roky, případně jim 2 roky budou během září.

Pro děti, které zvládají základy sebeobsluhy s lehkou dopomocí. Samozřejmě pomáháme s oblékáním, osobní hygienou, ale není v našich silách například plně krmit 12 dětí.

Není nutné, aby dítě bylo odplenkované. Často to v kolektivu dětí jde mnohem snadněji. Nádopoda je skvělá věc. 🙂 Takže nemusíte na dítě tlačit, aby už chodilo čůrat na nočník, než k nám začne chodit.

Pro rodiče, kteří s námi chtějí spolupracovat, komunikovat, chtějí rozvíjet své děti, protože je pro nás duležitý vztah nejen k dětem, ale i k Vám, rodičům, ktery je z naší strany velmi přátelský. Se spoustou maminek si tykáme a staly se z nás kamarádky. 🙂

Pro rodiče, pro které je důležitý partnerský přístup k dětem, láskyplná, otevřená komunikace, přijímání emocí. 

Pro rodiče, kteří nechtějí, aby jejijch dítě zažívalo ve školce to, co si prožili oni, protože co si budeme povídat, často to nebylo příjemné.

Pro koho naše studio vhodné není

Pro malinké děti, kterým ještě nebyly 2 roky

Pro rodiče, kteří mají autoritativní přístup k dětem. Je pro nás důležité, abychom byli s rodiči na „podobné vlně“, abychom měli podobný pohled na děti a to je u nás v Jáje partnerský přístup. Samozřejmě, že dítě potřebuje hranice, zdravé, dobře nastavené vnitřní hranice pečovatele jsou skvěý pomocník, ale ne ty tvrdé, vynucené s neustálými zákazy, příkazy, musíš, nesmíš atd.

Pro rodiče, kteří s námi nechtějí komunikovat. My si totiž moc rády povídáme. O tom, co vaše dítě dělalo, jaké bylo a tak obecně. Vnímáme, že komunikace mezi námi a rodiči je velmi důležitá. Vidíme vaše broučky zase z úplně jiného pohledu, což může být pro vás zajímavá zpětná vazba.

Pro nespolupracující rodiče. Veřte nám, že po Vás nebudeme chtít nesmyslné věci, ale očekáváme, že když vás poprosíme a vysvětlíme vám, proč opravdu potřebujeme, aby dítě mělo podepsané botičky, tak že podepsané budou.

Detske studio Jaja - Borislavka - Praha 6 - Jana Rakova

Dětské studio Jája – poznejte nás blíž

Záleží nám především na tom, aby se u nás cítilo dobře vaše dítě i vy. Proto si zakládáme na respektujícím, láskyplném přístupu k dětem, ale i k vám.

Naše vize

Stravování

Jídlo si necháváme dovážet od firmy Ertus, která dbá na vyvážený jídelníček dětí.

Zařazují do jídla i potraviny jako je bulgur, kuskus, luštěniny, ale nechybí ani dětmi oblíbené těstoviny s omáčkou a bramborová kaše s řízkem.

Svačinky si připravujeme sami, střídáme klasické pečivo s žitným, kukuřičnými chlebíčky apod., mléko klasické i rostlinné, různé cereálie, ale i bábovku, vafle, piškoty atd.

Ke každému jídlu je podáváno buď čerstvé ovoce nebo zelenina

 

Jídelníček naleznete vždy v šatně na nástěnce a také zde na webu. Kliknutí na tlačítko níže vám v nové záložce otevře PDF soubor s aktuálním jídelníčkem.

Detske studio Jaja - Borislavka - Praha 6 - Jana Rakova

Jak zvládnout adaptaci

Adaptaci máme plně přizpůsobenou dětem. To znamená, že nemáme pevně dané, že první den u nás smí dítě zůstat pouze 30 minut, druhý den hodinu a podobně, ale… Uvidíme, jak se u nás vašemu broučkovi bude líbit.

Samozřejmě s ním můžete jít do třídy. Doporučuji přijít minimálně o půl hodiny dříve, klidně o hodinu a hrát si s dítětem v herně, připravit ho na to, že musíte jít do práce, nakoupit nebo něco zařídit a že Honzík či Maruška tady zůstane s tetami a ostatními dětmi si hrát a vy, že pro něj po obídku/svačince zase přijdete.

Ideální je v 9 hodin, kdy začíná program, skutečně odejít, i kdyby jen na chvilku, aby si dítě zvykalo, že u nás bude bez vás. Můžeme vám poslat sms, či fotku, když je dítě v pohodě, abyste byla (byl) v pohodě i vy. Nebo když vidíme, že chlapeček/holčička pláčou moc a nejde je zabavit, tak vám zkrátka zavoláme a vy si přijdete.

Vše záleží pouze na vzájemné domluvě a té jsme velmi přístupné. Na druhou stranu, pokud je dítě mezi dětmi spokojené, hraje si, zapojuje se, tak proč ho z kolektivu po 30 minutách hned brát pryč jen pro to, že to je přece ta adaptace.

U nás vnímáme každé dítě jako individuální bytost se svými potřebami a stejně tak vnímáme i adaptaci. 

Detske studio Jaja - Borislavka - Praha 6 - Jana Rakova
Dětské studio Jája | Hlídání od 2 let | Praha 6 Bořislavka | Jana Raková

Beseda pro rodiče nových dětí

Před začátkem školního roku (resp. ještě před prázdninami) pro vás chystáme Besedu pro rodiče, kde v klidu (bez dětí) projdeme vše kolem docházky, programu, stravování a adaptace. Můžete si prohlédnout prostory studia a na cokoli se zeptat.

Termín nejbližsí besedy – červen 2023 – bude upřesněno.

Chcete přihlásit dítě během školního roku? Kontaktujte nás a domluvíme se individuálně.

Praktické informace pro rodiče

Chcete vědět, jaký máme program dne, kdy vodit a vyzvedávat děti? Co jim zabalit s sebou a co dělat, když nemůžete dorazit? Přečtěte si praktické informace pro rodiče, vše na jednom místě.

Chci se dočíst více

Ceník na školní rok 2024/2025 včetně stravy a pitného režimu a drogerie

 

Dopolední program 7:30 – 13:00

Jednorázová platba – 1000 Kč
Dvoudenní měsíční paušál – 6500 Kč
Třídenní měsíční paušál – 7800 Kč
Čtyřdenní měsíční paušál – 9100 Kč
Pětidenní měsíční paušál – 10 500 Kč

Celodenní program 7:30 – 16:30

Jednorázová platba – 1200 Kč
Dvoudenní měsíční paušál – 8400 Kč
Třídenní měsíční paušál – 9900 Kč
Čtyřdenní měsíční paušál – 11 300 Kč
Pětidenní měsíční paušál – 12 500 Kč

Detske studio Jaja - Borislavka - Praha 6 - Jana Rakova

Časté otázky

Může dítě nastoupit i během školního roku?

Ano, může. Pokud máme zrovna volné místo.

Je možné se přijít osobně podívat do školky?

Určitě je to možné, kontaktujte nás a domluvte si schůzku.

Moje dítě má speciální stravovací návyky/potřeby, jak je to možné uzpůsobit?

Firma Ertus, která nám dováží obědy, umí připravit i bezlepkovou nebo bezlaktózovou variantu pokrmů. Jen je potom cena školkovného navýšena. Svačiny si připravujeme sami a není problém připravit bezlepkovou, bezlaktózovou variantu nebo i jinou.

Lze nahrazovat jednotlivé dny, když bude dítě nemocné?

Ve smlouvě je uvedeno, že to možné není, protože to nemůžeme zaručit, ale pokud bude jiný den volno, tak není problém se domluvit a docházku nahradit.

Jak probíhá ranní/odpolední předání dítěte? Je možné si společně ještě chvíli pohrát?

Ranní předávání dítěte probíhá v šatně, kde dítě převléknete, pomůžete mu uložit věci na své místo a předáte ho tetě.

Celé září mají ráno rodiče umožněn přístup do herny s dítětem. Prosíme ale nejpozději v 9:00 hernu opustit kvůli narušování programu.

Odpoledne Vám dítě teta opět přivede do šatny. Jakmile si pro dítě přijdete, už prosím do herny nechoďte. Je to z toho důvodu, že to často rozpláče děti, které tam ještě maminku nemají.

Je nutné, aby dítě už bylo bez plínek?

Není to nutné. Často se stává, že ve studiu odplenkujeme rychleji než doma, protože chodíme čůrat opravdu velmi často a děti se nejlépe učí nápodobou a odkoukají to od jiných dětí. Určitě se tím nestresujte vy ani dítě. Každé dítě má svůj čas a určitě nebude mít plenky do patnácti. 🙂

Co si vzít s sebou do studia?

Doporučuji přezůvky (capáčky), pokud je dítě nemá rádo není to povinnost, ale v koupelně je často nacákáno a pak jsou z toho mokré ponožky. Uzavíratelnou láhev na pití, pohodlné oblečení do herny, převlečení na ven, náhradní oblečení. 

Může si vzít dítě s sebou nějakou hračku a může si hračku půjčit domu?

Pokud má dítě nějakou svou oblíbenou hračku, bez které to prostě nejde, tak mu ji dejte. Ideální je třeba plyšák na spinkání.

PROSÍM pouze jednu hračku a nějakou velkou. Ne žádné malinké autíčka, zvířátka. Nemůžeme to uhlídat a pak jsou z toho smutky.

V žádném případě do studia nepatří peníze, klíče, doklady. Hračky si děti domů půjčovat nemůžou. Je to z důvodu hygieny a taky vy nebudete muset myslet na to, že máte doma už tři autíčka z Jáji.

Už se těšíte,

jak bude vaše dítko nadšeně vyprávět zážitky z Jáji? My také! Napište nebo zavolejte nám a domluvíme se na první návštěvu.

Kontaktujte nás a přihlašte se