Co o nás řekli rodiče

Na počátku jsme měli lehké obavy, jak Sebík nové prostředí zvládne, ale vše je v naprostém pořádku a díky přístupu tet v Jáje adaptace proběhla hladce. Děti mají zajímavý program, učí se nové věci, dovednosti, hry, písníčky, říkanky. Od začátku je skvělé sledovat každý týden posuny, které u Sebíka pozorujeme. Jáju doporučujeme, kde můžeme, prostředí, kvalita jídla, režim a odvedená práce tet není samozřejmostí a proto jsme více než spokojeni.

Eva Flídrová

Jsem babička Deníska, který navštěvuje DS Jája. Chtěla bych vám všem, kteří se o děti staráte, z celého srdce poděkovat. Vnukovi se ve školce moc líbí, zvyknul si naprosto bez problémů a do školky se těší (chtěl by i o víkendu 🙂

Jsem zdravotní sestřička, dlouho jsem pracovala na dětském lůžkovém oddělení a také ve školce, dovedu si proto velmi dobře představit, jak obtížná práce s dětmi může být…

Je na vás všech vidět, že svou práci děláte s láskou, porozuměním pro dětskou duši a také s nesmírným entuziasmemProgram, který pro děti připravujete, je velmi pestrý, zajímavý a kreativní…

Školku bych doporučila všem dětem, jejich rodičům a zkrátka těm, kteří si přejí pro své ratolesti jen to nej. Svou práci děláte srdcem a je to vidět! Ještě jednou děkuji a přeji vám hodně štěstí, zdraví a radosti z pokroků vašich svěřenců.

Naděje Kádková

Měla jsem obavy z adaptace, jestli dcerka to zvládne. Realitou je, že teď z Jáji nechce odcházet domů. Dítě začalo lépe mluvit, víc hraje s dětmi venku. Skvělý přístup k dětem, různorodé činnosti každý den, procházky v okolí. Doporučuji. 

Dina D.

S Jájou máme skvělou zkušenost. Začíná to velmi vstřícným přístupem všech tet a zejména slečny ředitelky, všechno se dá vždycky vyřešit, vykomunikovat, nic není problém. Od všech tet je cítit velký zájem o děti, milý a individuální přístup, jednání s dětmi je moc hezké. A s rodiči taky, pokaždé se aspoň krátce sdělí, co se dělo, co dítě dělalo, nedělalo, chtělo, nechtělo, … (člověk ocení zejména v začátku docházky). Je vidět, že se tety dětem věnují, zpívají, říkají básničky, vyrábí plno věcí, malují, … Úžasný je i program nad rámec školky, besídky, Mikuláš, solná jeskyně, … A nakonec i prostředí Jáji je útulné, sice prostorově ne úplně velké, ale zařízené tak, aby bylo co nejpohodlnější a nejpříjemnější pro děti. A vlastně tou úplně nejlepší vizitkou pro Jáju je to, že do ní chodí i naše mladší dítě a v tom jsme neváhali ani chvilku.

Markéta Buchtelíková

Za sebe moc děkuji za Jáju. Vždycky je to o lidech a v DS Jája jste moc prima, syn tam chodí moc rád. Já velmi oceňuji i přístup k nám dospělým. Nebyl problém se před přihlášením podívat do studia, byly mi zodpovězeny všechny otázky a především oceňuji individuální přístup, že syn chodí jeden den v týdnu. To v jiných studiích/ dětských skupinách nebývá. Chválím a doporučuji, kudy chodím.

Kateřina Kouba

Měla jsem trochu strach jestli si moje dcera zvykne na úplně nové prostředí, protože na mě byla hodně fixovaná. V době karantén a lockdownu jsme spolu trávili čas prakticky non stop a sociálních kontaktů a možností poznat nové kamarády bylo velmi málo.

Obavy se rozplynuly velmi rychle. Až mě to samotnou překvapilo, že se na nové prostředí školičky adaptovala tak rychle. Nemalou zásluhu na tom mají skvělé tety, které pro děti vytváří skutečně láskyplné, bezpečné a chápavé prostředí.

Moje dcera je velmi tvrdohlavá a dlouho odmítala chodit na nočník. Díky Jaje se to zlomilo. Také se nám podařilo zbavit se dudlíku, když ho předala na Mikulášské besídce organizované Jajou andílkovi. Kromě toho se dcera také velmi zlepšila sociálně, pomalu se rozmlouvá a celkově je na ní vidět, že ji pobyt ve školičce prospívá.

Dětské studio Jája můžu s čistým svědomím opravdu doporučit. Mám zkušenosti s několika dalšími školičkami v okolí, kam chodil můj syn, ale Studio Jája je z nich jednoznačně nejlepší. Je vidět, že tety práce s malými dětmi opravdu baví, což je pro mě to nejdůležitější.

Adéla L.

Po zkušenosti se starším synem, jsem byla připravená na to, že bude syn při mém odchodu plakat. Jenže starší syn nastupoval do školky až ve třech letech a mladšímu byli teprve dva. Bála jsem se tedy, že nebude plakat jenom při odchodu, ale bude plakat celý den.

Nejprve jsem přemýšlela, že ho tam budu dávat i se starším bráchou, aby tam někoho znal, ale pak jsem si říkala, že si zase zvykne, že je tam brácha a až nastane chvíle, kdy tam přestane chodit bude problém. Nakonec jsem se rozhodla, že tam bude od začátku chodit sám, že každý bude mít svoji školku. A že ho tam jenom rychle předám a půjdu rychle pryč, aby to loučení bylo co nejkratší a ani si nezvykal, že tam s ním může být máma. Krom toho se odnaučoval plenky, tak jsem si říkala, jak to zvládne s nástupem do školky, když to ještě nemá úplně zažitě, jestli se opět nevrátí k plenkám.

Před nástupem do školky, jsme si volali s tetou Janou a ještě vše probrali. Domluvili jsme se, že bude nakonec nejlepší, když nastoupí sám, aby se mu pak nestýskalo po bráchovi. A s odnaučováním plenek, že to určitě zvládnou, že pokud už ho nechávám doma bez plen, už mu je dávat nemám, jen s sebou hodně náhradního oblečení, že ho prostě klidně 10x převlečou :-).

Taky se vyplnil dotazník co mají děti rádi a naopak co ne, aby věděli čím je zabavit, uklidnit, aby neplakali. V den nástupu, se potvrdili obavy z pláče při loučení. Ale to jsem čekala a byla jsem na to zvyklá od staršího syna. Byla jsem ujištěna, že kdyby se nedal utišit zavolají mi a v průběhu dopoledne mi každopádně napíší zprávu jak to zvládá. Další obava, že to tam celé propláče, už se naštěstí nenaplnila, během hodiny přišla zpráva i s fotografií, jak si hraje s ostatními dětmi a zcela bez pláče. Hned první den to zvládnul celé dopoledne. Takže nástup dopadl na výbornou. 

Syna jsem vždy rychle vysvlékla v šatně a jedna z tet si ho vzala do náruče a hned ho šla s něčím zabavit, věděli co na něho funguje. A vždy bylo do deseti minut po pláči. A při obavách stačí napsat zprávu a vždy dostanete odpověď, jak to vaše dítě zvládá. A vždy jsem věděla, že je těžké jenom loučení a celý den je tam naprosto v pohodě, což bylo vidět i při odchodu ze školky, vždy se vesele loučil s tetami a že zase přijde zítra. No a nakonec se vše zlomilo tak, že se do školky těší a má tam své kamarády. Takže jsem velmi ráda, že do školky nastoupil a já můžu částečně pracovat a realizovat se a odpoledne se už pak všichni na sebe o to víc těšíme.

Umožnilo mi to mít čas na práci, protože s klidným srdcem dávám syna do školky, protože vím že tam má skvělý program, který by doma se mnou neměl, skvělé tety a kamarády. Ve školce umí chodit spát po obědě, doma mi už neusne. Ve školce zvládne procházku bez kočárku, doma je prostě kočárkový. Ve školce je to hodný kluk, doma máme někdy vzteklé dny. Ale vše se postupně zlepšuje. Učí se malovat, umí zpívat písničky, prostě se tam naučí spoustu dovedností, na které už doma s prací, domácností a dvěma dětmi, prostě někdy není čas.

Určitě doporučuji. Už při výběru studia, pro mě tohle studio bylo jasná volba. Byli jsme navštívit i jiné studio, kde jsem z toho měla smíšené pocity. Ale tady jsem hned věděla, že je to dobrá volba. Filípek si tu hned začal hrát, milý přistup tet. Paní Jana vám hned všechno vysvětluje, jak to tam funguje, na co se připravit. Prostě jsem měla dobrý pocit, že bude syn v dobrých rukou. A vše se mi jenom potvrdilo. Takže určitě doporučuji. Zajděte si na den otevřených dveří, určitě získáte stejný pocit jako já 🙂 .

Radka Růžičková

Že dám dcerku ve 2 letech do soukromé školky, to jsem plánovala už delší dobu. U nás v Košířích sice školička je, ale s nedobrou pověstí, takže jakmile jsem zjistila, že Jáju přebírá Janča, tak jsem dlouho neváhala a dceru přihlásila k ní.

Sice to máme delší cestu, ale když vidím, jak je dcerka pokaždé veselá, jak si užila den, když vidím, co se vše naučila a jak ji to s dětmi a tetami baví a pokaždé se zase těší, tak vím, že to je skvělá volba!

mám tak prostor pro sebe a své podnikání, vše si v klidu zařídím, a když jsme spolu, tak se ji o to více a radostněji věnuji. Takže je to výhra pro nás obě a já jsem všem tetám vděčná, že se o dětičky tak hezky starají. Děkuji a doporučuji!

Mgr. Zuzana Endrychová

webdesignerka, www.zuzi-endrych.cz